Starý známý, otravný PMS

07.11.2018

Co ti je? Si to dostala, nebo co? Už ste to někdy slyšely?:-) Ano? A taky to tak milujte? Taky Vás to naštve ještě víc?:-))) A o to víc, když má dotazatel pravdu?:-). 

Známe to téměř všechny, některá více, některá méně. Ten úžasný týden zalitý sluncem před nástupem menstruace. Ano, řekla jsem to slovo. MENSTRUACE! Přijde mi, že je to ve společnosti pořád dost tabu a když máme naše dny, měly bychom o tom mlčet a nejlépe být někde zalezlé.

Začala jsem menstruovat ve 12 letech. Ve 14 letech mi nasadili hormonální antikoncepci, protože jsem měla problémy s akné a říkali, že zabere už jen tohle. Zabralo. Po roce a půl řekla mamka doktorovi ať už mi ji radši nechá, ať se nestane nějaký průser:-). Moudrá to žena! (Pusu mami:-) Brala jsem ji myslím do 26 let, pak jsem řekla, že už do sebe tu chemii cpát nebudu. Do té doby jsem víceméně PMS neznala. Nebo rozhodně ne v takové míře jako dnes:-). Jednou jsem někde četla, že je to zkratka pro Přestaň Mě Srát :-)))) (pardon za ten vulgární termín), ale to na mě sedí jako p... na hrnec. Nejhorší na tom je, že štvu sama sebe! Troufám si o sobě říct, že jsem nekonfliktní typ člověka, téměř pořád se směju, ale přijde ten TÝDEN a je ze mě chodící nukleární bomba:-)))! Nevím, jak to máte vy, ale většinou se to u mě zamíří na jednoho člověka, mého partnera. Hele, mě to samotnou mrzí, ale je to tak. Už ho ale dopředu vždycky varuju, že to přijde a on je tedy dost schovívavý. Tvrdí, že miluje všechny mé emoce. Cukrouš. Uvidíme, co bude říkat za pár let:-)).

PMS = čokoládá

Dokonce mi přijde, že od porodu je to ještě intenzivnější, bolí mě strašně prsa, jsem otrávená, nic se mi nechce, jsem unavená, přijdu si ošklivá, nic mi nesluší, nejraději bych zůstala doma, pak z toho mám depku, jsem smutná, přecitlivělá, mám pocit, že mě nikdo nemá rád a nerozumí mi. A strašně, ale strašně mě honí mlsná a sežrala bych snad celou krávu, kort kdyby byla z čokolády:-). Jooo hormony jsou super! Díky matko přírodo! Pamatuju si, když jsem byla v šestinedělí, že jsem byla vážně trošku mimo. Pak to skončilo a já měla pocit, jako když mi roztáhnou záclony před očima. Viděla jsem vše najednou úplně jinak. A takový mám pocit, když mi tahle muka skončí. Jenže nejhorší na tom je, že za měsíc je to tu znovu. Oujee. Možná bychom mohly dostávat pak čokoládu zadarmo nebo na předpis rovnou. Joo vy máte slečno PMS? Tady máte balení čokolády! To by nebylo špatný, ne? :-)

Já si z toho dělám srandu, jako téměř ze všeho, ale je fakt, že občas varuju kolem sebe lidi ať mě neprovokují, že je to teď vážně nebezpečný:-).

Do teď jsem nepřišla na něco, jak bych PMS zmírnila nebo nejlépe, že bych o něm ani nevěděla. Mám kolem sebe spousty žen a vím, že tohle není jen můj problém, ale většinou si to tak zašpitáme nebo to naopak ani vůbec nezmiňujeme, protože mluvit o menstruaci by se vlastně ani nemělo. Je to ale přirozená součást našeho života a bohužel PMS k němu neodmyslitelně patří. Není to, že by nás bavilo být protivné a držkovat (no ikdyž některý možná jo:-), ale vážně za to nemůžeme. A myslím, že čím víc se o tom budeme bavit jako o normální věci, tak to tak začne brát i naše okolí. A HLAVNĚ! Naši partneři, kteří uvidí, že to neprudí jen ta jejich stará doma, ale že to tak mají skoro všechny. Pokud máte nějaké tipy, jak si zpříjemnit tento týden hrůzy, sem s nimi! Budu za ně moc ráda ale i třeba jak to vás trápí/netrápí, ať vidím, že v tom nejsem sama:-). 

Veronika