Proč mě baví nákupy v Americe

31.10.2018

Tak když už jsme k sobě tak nějak upřímný, tak Vám řeknu, že tak trošku ráda    nakupuju :-)). Ráda se kochám, kde co mají a můžete mě nazvat materialistou, ale já si prostě ráda sem tam něco dopřeju:-). A v Americe mě to baví o to víc a to hned z několika důvodů.

Co chcete??!!

Tak to tady neuslyšíte. Taky máte občas u nás pocit, že ty prodavačky obtěžujete? Já kolikrát přijdu do krámu, nikdo ani nezabučí, tak se tam pozdravím sama a zase se sama rozloučím:-). Vůbec tady nechci dělat nějakou americkou agitaci! Jen Vám chci ukázat, že to může vypadat i jinak. Jezdím sem už roky a vím, že jejich neustálý úsměv na tváři je z většiny jen přetvářka. Ale víte co? Mně je to úplně šuma fuk! Já jsem tady na dovolený a nechci se dívat na načuřený obličeje, takže i když si bude v duchu myslet něco o zadní části těla, ale zeptá se mě s úsměvem, jak se mám a jestli mi může nějak pomoct, jsem spokojená.

Sortiment

No joo je tu tráva zelenější a voda chutná jako víno:-))) no co si budeme.. jsou věci, které si odtud vozím, které doma buď neseženu nebo jsou předražené. Například zubní pasty, to jejich mega balení mi vydrží vždycky fakt dlouho a navíc super bělí. Dekorace do domácnosti, oblečení pro děti. Hrnky!! :-)))) Ale zase je tu i spousta věcí na které jsem z domova zvyklá a chybí mi tu. Například bezlaktózové výrobky se tu velice těžce shání, ale kdybych chtěla cukrovinky, tak to mají tisíce a tisíce druhů. 

Outlet není výsměch

Já tady nechci nikomu sahat do svědomí jooo. Samozřejmě vím, že něco stojí clo, dopravné, ale to co se v Čechách vydává za outlety je podle mě výsměch. Kolikrát se mi stalo, že jsem viděla v jednom krámě tu samou věc za úplně stejnou cenu na Chodově i v outletu ve Štěrboholech! Nedávno jsem byla okounout outlet kousek od letiště Ruzyně. Zajdu do obchodu Karl Lagerfeld a nestačím se divit. Tohle je outlet??!! Nemá to tu být náhodou levnější??!! Jak jsem vlezla, tak jsem zase rychle vycouvala.

Nedaleko od nás, kde teď trávíme dovolenou je bohužel - bohudík :-))) velký outlet. Schválně jsem Vám nafotila, jak se ceny pohybují, jaké mívají akce. Dost často tu mají kup 2 a 1 máš zdarma nebo kup 1 a druhý máš 50% levnější a spousty dalších. Když se navíc v některých krámech zaregistrujete, dostáváte dodatečné slevy, které se SČÍTAJÍ s těmi, které už nabízí v krámě. Dokážete se pak dostat na neuvěřitelné částky. Nebo když mají nějaký svátek ač je to den matek, den veteránů, black friday nebo povánoční výprodej, to se to pak nakupuje:-)) a když Vám do karet hraje dobrý kurz dollaru to je teprve rodeo drive puso:-).

Na Floridě uvádějí ceny bez DPH, které je 6%, nechápu proč a je to šílený pokaždé to připočítávat a vždycky na to zapomínám:-)) na jednu stranu si snaží život ve všem zjednodušovat a na druhou stranu si ho tak komplikují:-). 

Tak co? Přijde Vám to stejné jako u nás? Nebo byste radši nakupovali takhle?:-) Já neříkám, že je všechno výhodné, ale jsou tu opravdu značky, které si třeba já už v Evropě nekupuju, protože za to odmítám dát ty peníze:-). Nákupům zdar, nazdar!:-)