Nohy, boky, prsa, zadek

02.08.2018

Každá jsme nějaká a to nás dělá jedinečné. Tvar postavy máme geneticky daný a s tím nic neuděláme. Holka co prsa má, je nechce, ta která nemá pas, ho mít chce... znáte to. Musíme se zkrátka smířit s tím, co nám matka příroda nadělila a naučit se mít svoje tělo rády. Pak se nám s tím hned bude lépe pracovat. 

zdroj: Shutterstock
zdroj: Shutterstock

Myslím, že tenhle obrázek už jste viděly za svůj život asi tisíckrát. Pokud ale nemáte postavu modelky a stále tápete, co si vzít na sebe, bez toho se neobejdete. Samozřejmě se dá experimentovat, ale podle mě je dobré si vytvořit šatník tvořený ze základních prvků, které pak můžete krásně kombinovat. 

První krok, ujasnit si, jakou mám postavu. Pokud si nejste jisté, stoupněte si ve spodním prádle před zrcadlo a pozorujte se. Pokud i tak nevíte, zkuste se zeptat třeba některé kamarádky. Například já. Měřím 156 cm, konfekční velikost 38,40. Aktuální váhu nevím a vědět nechci:-)) je mi i bez toho čísla dobře:-)). Takže bych řekla, že jsem takový průměr v naší společnosti. Postavou jsem ukázkový příklad přesýpacích hodin - takže větší prsa, užší pas a širší boky. Když chci odvést pozornost třeba od nohou, zdůrazním pas a nebo prostě vystrčím prsa:-)). Naopak vím, co si dovolit nemůžu. Jak moc bych ráda nosila TUTU nebo plisovanou sukni, ale to byste se opravdu nasmáli:-)). Důležitou roli hrají taky doplňky, ale o těch konkrétněji zase jindy:-). 

Ač můžeme hlásat do světa, že máme svobodu a můžeme si vzít na sebe, co chceme, tak já s tím osobně moc nesouhlasím. Myslím si, že bychom stále měly mít nějakou soudnost a že méně je někdy více. I dámy, které mají víc kypřejší tvary se stále mohou obléknout vkusně a žensky, že si řeknete: "Jooo, tak ta to umí nosit!" 

Pokud jste typ hruška a nemáte sebevědomí jako Kim Kardashian, že byste rády své pozadí ukazovaly, tak se vyhněte tričkům nad zadek. Krásně vypadají tuniky, nebo trička volnějšího střihu, které můžete zepředu lehce zastrčit za kalhoty. Pokud to navíc zdůrazníte hezkým páskem, krásně odvedete pozornost od svého zadečku:-). Co se týče šatů, tak Vám rozhodně bude sedět áčkový střih. Pokud ale svůj zadeček máte na sobě rády, tak ho pořádně ukažte:-), vezměte si kalhoty/kraťasy do pasu a top nechte celý zastrčený dovnitř (můžete použít i crop top), to stejné můžete udělat s pouzdrovou sukní. 

Tzv. obrácenný trojúhelník. Pokud chcete docílit zjemnění a optického zmenšení vrchní části těla, snažte se nosit hlavně hlubší výstřihy, ideálně véčkového typu. Opticky to prodlouží trup. Naopak se pokud možno vyhýbejte všemu, co má vycpávky a lodičkový výstřih. Letošní léto je plné šatů a topů se spadlými rameny, ale bohužel, to není móda pro Vás.  Pozornost se snažte soustředit na boky a nohy. Nejlépe se oblékejte tak, že horní část do tmavších a tlumenných barev, zatímco dolní část do výrazných  barev a vzorů. Nebojte se toho. Rozhodně také vyzkoušejte úzké kalhoty a sukně. Pokud máte užší pas, zkuste áčkovou sukni. 

Jablíčko. Upřímně, holkám typu jablko závidím jejich nohy!:-) Zpravidla mají totiž luxusní nohy. A to je Vaše doména, kterou musíte ukazovat. Nebojte se krátkých volných šatů, sukní, kraťásků! Jen nás nechte obdivovat Vaše nožky:-). Kalhoty volte také úzké. Topy vybírejte spíše vojnější střihy. Pokud vlastníte i větší poprsí, dejte přednost áčkovému nebo kulatému výstřihu. Pro větší prsa platí, že je zkrátka lepší je ukázat než je maskovat. V třičku ke krku se dekolt ještě více zdůrazní a celkově budete vypadat robustněji. Jen ty "holky" ukažte:-). 

Postava typu obdelník může působit trošku "klučičím dojmem", nebojte, i s takovou postavou se dá kouzlit. Objevte kouzlo opasků a korzetů, ty Vám vytvoří krásný pas. Nejlépe širší pásek. Ty jsou i teď v módě, takže rozhodně neuděláte krok vedle. Nebojte se přiléhavých materiálů, pouzdrových šatů či sukní. Naopak se vyhněte splývavým a dlouhým šatů, roláků, ještě víc tím zdůrazníte svůj typ postavy. 

Na toto téma najdete opravdu přehršle článků, fotek a rad. Já bych ráda přidala jednu svou osobní radu. Najděte si něco, co na sobě máte rády a to zdůrazňujte. Přidejte úsměv, protože ten nic nestojí a s ním je každá žena krásná :-).