Máte z prodeje procenta? Velká chyba!

22.08.2018

Taky máte ve skříni kousky, které jste nikdy neměli na sobě? Že mají dokonce visačku? A pak se válí ve skříni roky a roky dokud se jednoho dne nenaštvete a nepošlete to dál. Znáte to? Já teda rozhodně:-)).

Jak se tomu aspoň trošku vyvarovat? Stačí dodržovat pár pravidel.


Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Správná velikost

Ve článku o různých postavách jsem psala, že je důležité naučit se poznat svoji postavu. Podle toho si budete vybírat oblečení, ale i střih a velikost. Vykašlete se na menší velikosti s tím, že do toho zhubnete. Kupte si to, co Vám opravdu sedí a v čem je Vám dobře. Nemůžete v tom dýchat? Sednout si, aby nevylezl "Venda" a Vám to při každém posezení vadilo? Natáhnout ruce? Či u bot si řeknete, no vždyť já v nich tolik chodit nebudu, vypadají hezky, to se poddá. NE! Nekupujte to:-). Takových bot jsem měla a pak těch puchýřů...:-)))

Za každou cenou být trendy

Jít s dobou je super, ale všeho moc škodí. Stále bychom měli mít nějakou soudnost a svůj rozum. Ne každému sluší všechno. Letos třeba budou IN zvířecí motivy. To je třeba styl, který opravdu nemusím a přijde mi laciný, ale každému dle svého gusta:-). Nedělejte ale ze sebe kašpárka slepým následováním módní dikce. Naopak když se jen necháte inspirovat a doplníte svým osobitým stylem, bude to vypadat daleko líp. Když budete mít neomezený přísun peněz, tak není vůbec složité skočit do Pařížské ulice a tam se oblíknout od hlavy až k patě. Naopak já za umění považuji kombinaci luxusních značek s konfekcí. Je to i zábavnější:-). Pokud jde o opravdu módní výstřelky, které vím, že za rok se už nosit nebudou, chodím jen do běžných obchodů.

Samotář ve skříni

Když si vybíráte nový kousek, snažte se vybavit, co máte doma a jak budete danou věc kombinovat. Je rozhodně lepší si vybírat oblečení, které můžete vyvětrat více než jednou za rok. Pokud se teda nejedná o plesové šaty:-).

Jestli tápete a nevíte si rady, neváhejte se obrátit na některou kamarádku. Ale takovou, která Vám řekne: "máš v tom velká zadek"! a ne jen přikyvovačku:-).