Co se mi na Floridě nelíbí?

14.11.2018

V předposledním článku jsem vychvalovala, co je tady super, tak abych nebyla jen propagátor USA, tak jsem se rozhodla napsat, co se mi tu nelíbí. Jen pro pořádek mluvím o Floridě, ne o Americe celkové. Protože každý stát je samozřejmě jiný.


Řízení

Bez servítek, jezdí jako tataři. Nemají tady klasické autoškoly jako u nás. Tady Vás může učit třeba Váš táta a pak jen jdete složit zkoušku. Takže to na těch silnicích pak tak vypadá. Přednost zprava tu neexistuje. Přijedete na křižovatku a z každé strany máte stopku. Přednost má ten, kdo přijel první. Fakt! Takže se dost často stává, že pak stojí všichni a čekají. Občas je to dost slušná komedie:-)). Pravidlo zipu taky néééé, ale co si budeme povídat, u nás to někteří také stále nepochopili, že?:-) No a nejhorší? Tady můžete podjíždět, předjíždět zprava, protože oni Vám neuhnou. Jsi rychlejší? Tvůj problém! Já si prostě pojedu v levém pruhu, protože v něm prostě jet chci.

Alkohol

Je to vážně až komické. V 16 letech tady můžou mladiství řídit auto, v 18 letech jít do armády, ale pivo si můžou dát až v 21 letech! A nejen to, znáte to určitě z filmů, kde mají láhve od alkoholu zabalené v papírovém sáčku. Moc nechápu tu logiku, když stejně pak každý ví, že pijete alkohol... no nevadí... Jezdíme sem na krásnou pláž. Já nevím jak Vy. Ale já si představuju jako idylku se vyvalit na pláži a dát si dobrý drink (samozřejmě ještě v té idee je moje dítě strašně hodný, sedí vedle mě, plácá bábovičky a nechá mě se opalovat:-))) No nic, vraťme se na zem:-)). Když Vás ale načapají, jak pijete třeba pivo, přijede beach guard a pivo Vám vylije a dostanete tytyty huláka. POKUD ale to pivo budete mít v nějakém krytu, je to v pořádku. Chápete to? To by bylo pro nás Čecháčky, kteří vědí, jak všechno "očůrat":-)).

Děti a plavky

Možná jsou tady na Floridě moc prudérní, možná my jsme moc benevolentní. Ale nuda pláže tady nenajdete. Né, že zrovna já bych je vyhledávala:-))). Holky se nemůžou opalovat nahoře bez a ani tanga nejsou tolerována. Je to daň za to kolik sem jezdí důchodců. Asi by je při pohledu na pěknou prdelku kleplo pepka:-). To by člověk asi ještě pochopil. Ale prudérní pravidla platí i pro děti! Oni se hájí tím, že je to tím, že chrání děti před pedofilama. Ale vážně je nutné, aby batole holčička nosila dvoudílné plavky? Ano! Opravdu musí mít holčičky podprsenku, nebo celkové plavky. Děti se nemůžou taky koupat jen třeba v plínce, vždycky musí mít ještě přes plínu plavečky. Když dávám Maxíka vyčůrat na travičku, tak si vždycky říkám, jaký blb mě uvidí a doufám, že z toho nebude problém.

A stejně mě to tu baví

Nepouštěla jsem se schválně do hlubších analýz, jelikož tady nežiju a nepřísluší mi to hodnotit. Vzala jsem to z pohledu někoho, kdo sem jede na dovolenou a za pár týdnů zase frčí domů. Z pohledu dovolenkáře toho opravdu není moc, co by mi vadilo. Více převažují věci, které se mi tu líbí a proto se sem pravidelně vracíme.

Každopádně bych ráda závěrem řekla, že tady se dost omílá svoboda! Jak jsou tu lidé svobodní. Ale když to můžu srovnat s mojí matičkou zemí, tak vážně nejsou. Jsou tak svázaní pravidly a vším, že vlastně nemůžou nic. Buďme rádi za to, kde žijeme a že nejsme jen ovce, které poslouchají. My máme možnost říct svůj názor, jen té možnosti dost často nevyužíváme. A!!! Můžeme si koupit láhev vína a klidně si dřepnout s kamarádama na Náplavce a nikdo nám neřekne ani slovo. A tomu říkám svoboda:-))). Mějte se krásně pac a pusu Veronika