Co (ne)dělat na vánočním večírku?

05.12.2018

Máme tady začátek prosince, blíží se Vánoce a s nimi nevyhnutelné vánoční večírky. Jak je přežít bez ztráty hvězdičky? Sepsala jsem pár pravidel, kterých byste se měli (mohli:-)) držet pokud nechcete mít z ostudy kabát:-).


A ještě do jedný nohy!

Pokud se jedná o firemní večírek, rozhodně byste se něměli opít. Přece nechcete být terčem posměchu dalších několik let a trpět morální kocovinou. Kort v dnešní době smartphonů si pište, že se najde nějaký dobrák, který si pořídí super fotečku nebo ještě lépe video. Dát si jednu skleničku či dvě na kuráž:-) nevadí. Já jsem třeba po tom daleko víc společenská:-). Se svojí přirozenou stydlivostí holt potřebuju lehký stimul:-). Etiketa dále říká, že byste se měli bavit se všemi, nesedět v koutě. Témata by měla být spíš obecná, rozhodně se neptat  na platy apod. jelikož to může vyvovat hádku. Takže staré dobré hovory o počasí jsou taky fajn:-).

Nechoďte hladoví

Za prvé se díky tomu neopijete tak rychle a za druhé když uvidíte bufet, nevrhnete se  na něj jak vypadlý z transportu. Takže dámy raději psaníčkodo ruky, tam se ty řízky nevejdou:-)).

Oblečení

Já bych rozhodně doporučila nijak moc nevyčnívat. Takže né příliš krátké šaty, vyzývavé, křiklavé barvy (popřípadě kombinovat s neutrálními barvami). Protože pak budete ta, které bylo na party vidět až do krku. Hodně teď v obchodech vidíte šaty, sukně, tílka s flitry. Nemám nic proti tomu, kort na Vánoce, které jsou samy o sobě dost okázalé, ale chce to citlivě doladit doplňky, obuv, aby outfit vypadal elegantně a né lacině. Pokud ale máte na Vašem večírku předepsaný dress code, rozhodně se ho držte! Za prvé je buranství neřídit se tím a za druhé se také může stát, že vás dovnitř nepustí. Pokud si nevíte rady, co na který dress code zvolit, hoďte to do google a vyjede Vám přesná specifikace ale i mnoho obrázků. Hodila jsem Vám do galerie něco pro inspiraci:-).

Zdroj: Pinterest

Co je v domě, není pro mě

Asi to nejde úplně vždycky dodržet, protože když přeskočí jiskra, tak se tomu moc nevyhnete, ale pokud má jít o nezávazný flirt, radši se na to fakt vyprdněte:-). Přece jen pak toho člověka budete potkávat každý den a jestli se to ještě ke všemu třeba nepovede (moc alkoholu, víme, co se může stát, že:-))) nechcete ho pak potkávat denně, fakt ne:-).

Každopádně si sebou vezměte dobrou náladu, protože na nějakýho kakabuse není nikdo zvědavý:-), hezky se bavte a pořádně si to užijte:-). Krásný advent Vám všem!

Pac a pusu Vaše Veronika