Co je zdravý vztah?

04.09.2019

Už mám za sebou pár vztahů a tak bych řekla, že mám i pár zkušeností a můžu si tu hrát na paní zkušenou:-). 


Můj první

Můj první vážný vztah byla na jednu stranu strašná sranda, protože jsem chodila s fakt praštěným klukem, ale nikdy jsem se necítila dobře. Líbily se mu štíhlé holky. Jak ale už víte, mě to není geneticky dáno a tak zůstat štíhlá mě stojí hodně úsilí, přemáhání. Několikrát se mi stalo, že jsem viděla, jak kouká na hubenou holku a pak sjel pohledem mě a zatvářil se otráveně. Hubla jsem proto dál, objednala si léky na hubnutí přes internet, které se můžou dát jen na předpis. Pak to ale bylo stejně málo a začala jsem si strkat prsty do krku. V tu chvíli už jsem se sama sebe lekla, co to dělám za kraviny.

Tomu dalšímu bylo jedno, jak vypadám, jestli jsem nalíčená, nenalíčená, hezky oblečená, hubená, štíhlá. Bylo mu to jedno, protože jsem pro něj nikdy nemohla být atraktivní.        S ním jsem ale nemohla být sama sebou. Od přírody jsem veselá, praštěná holka se střeštěnýma nápadama a když se napiju, tak se to ještě umocní a jsem jak neřízená střela. Tohle ve mě ale trošku utlumil. Neměl rád výstřednosti a byla jsem pak trapná. Když jsme se rozešli, tak jsem pak tolikrát slyšela jee už si to zase ty, už je s tebou sranda...

Co rozchod dal a vzal

Můj poslední rozchod mi dal asi nejvíc. Teď to bude znít jako klišé, ale je to pravda. Dokud nezačnete mít rádi sami sebe, nezačnete si sebe vážit, nebude to dělat ani váš partner. Do nového vztahu jsem vstoupila jako osobnost s utvořenýma názorama, co přesně chci a co rozhodně ne. Tu chudinku, která se jen všem přizpůsobovala hlavně, aby jí někdo miloval, jsem zakopala.

Další věc, kterou jsem si přehodnotila je čas strávený s partnerem a přáteli. Dřív jsem seděla pořád doma a čekala na toho svýho. Pozvánky jsem odmítala, protože to byl přece můj úkol být doma. Nebyla to vina toho kluka, ale moje. Já to měla v hlavě špatně nastavené. Možná jsem si to taky nesla z domova, kde to tak roky funguje, tak to přeci musí být správný vzor. Ale pro mě už není. Stejně jako chlapi vám řeknou, večer jdu na jedno, tak na to máme právo i my. Neříkám, že to přesně takhle praktikuju, přece jen mám doma ještě dítě. Ale dřív bych se asi nesešla s kamarádkou o víkendu, kdybych měla partnera. Teď úplně klidně. Ono je hezký mít vztah,ale chlap vás kopne do zadku ale vaši přátelé tu budou pořád, tak se jim věnujte, ať o ně nepřijdete.

Láska v lodičkách i teplákách

Takže co je ten zdravý vztah? Podle mě je to ten,ve kterém se cítíte dobře, nemusíte se přetvařovat, dusit v sobě něco, co chcete říct. Je to vztah, kde máte stejná práva a svobodu a máte radost z toho druhého, že si užil hezký čas. Je to vztah, kde nemusíte letět hned po probuzení do koupelny se nalíčit, aby se náhodou nevyděsil. Klidně budete doma v teplákách a nenamalovaná a on vás stejně bude mít rád. Dáte si klidně spolu mekáče a nebudete řešit, co si o vás tak myslí, ale zase vás nenechá se vyžrat jako prase. Protože tenhle člověk vám dokáže nastavit reálné zrcadlo. To je podle mě zdravý vztah.

Ale podle mě,nemůžete najít zdravý vztah,pokud nebudete mít zdravý vztah k sama sobě. Jak můžete po někom chtít, aby si vás vážil, když si nevážíte sami sebe? Já si touhle cestou taky musela projít, čekala jsem od partnerů něco, co jsem v první řadě měla chtít sama od sebe. Takže můžu tady házet špínu na moje ex, ale když k sobě budu upřímná, tak jejich vina to byla jen částečně. Velká chyba byla, že jsem se neměla ráda, nevážila si sama sebe a pak jsem si taky nechala kde co líbít. Můžeme být s někým šťastné, ale nečekejme na to, až nás někdo šťastnou udělá. To můžeme i my sami se sebou. Protože taky jen u sebe máte jistotu, že spolu vydržíte po zbytek života:-). Najít    k sobě hezký vztah a být šťastný. To je zdravý vztah...


                                                        Veronika